dodano: 2012-07-25

Przyjemny drobiazg, ale niekoniecznie pachnący

Choć piękne i pachnące, nie zawsze cieszą obdarowanych, a przynajmniej nie tak bardzo, jak życzyliby sobie tego darczyńcy. Zwyczajowo młoda para oprócz prezentów otrzymuje od swoich gości kwiaty, które bywają czasem większym kłopotem niż radością, przynajmniej dla niektórych. Może więc lepszym rozwiązaniem byłoby wskazanie w zaproszeniu drobiazgu, który zastąpi tradycyjną wiązankę?

Młode pary coraz częściej rezygnują z otrzymywania kwiatów, które z jednej strony są wyjątkowo nietrwałym podarunkiem, z drugiej zaś wręczane pod urzędem lub kościołem wymagają nie lada zdolności logistycznych i pojemnego samochodu, by przetransportować je do… no właśnie i tu pojawia się kolejny problem, często młodzi nie mają gdzie pomieścić tak dużej ilości kwiatów i dzień po weselu rozdają je rodzinie i znajomym. Wyjściem w takiej sytuacji może być wskazanie niedrogiego przedmiotu, który goście podarują świeżo upieczonym małżonkom zamiast pachnącej wiązanki. Życzenie takie najlepiej umieścić na wkładce do zaproszenia i albo zwyczajnie wyrazić prośbę, albo uciec się do pomocy zabawnej rymowanki. W sieci można znaleźć wierszyki dotyczące niemal każdego drobiazgu, ot choćby:

drobiazg dla młodychGoście drodzy, Goście mili,

Radość byście nam sprawili,

Zamiast kwiatów, które zwiędną,

Cieszyć oczy krótko będą,

Niechaj każdy Gość, jak może,

Szczęściu młodym dopomoże,

W kolekturze inwestując,

Kupon lotto nam darując.

 

Czego młodzi mogą sobie życzyć zamiast kwiatów? Najpopularniejsze są prośby o losy lotto (potencjalnie bardzo cenny prezent) czy pluszaki dla domów dziecka. Z tym ostatnim jednak warto się wcześniej upewnić, czy wybrana placówka przyjmie ofiarowane maskotki, ponieważ bywa i tak, że inni też wpadli na ten pomysł i zabawek w ośrodku jest za dużo, brakuje natomiast produktów pierwszej potrzeby, takich jak ubranka, pieluszki czy przybory szkolne.

Młode pary chcąc dzielić się swoją radością, proszą gości o podarki, które następnie mogliby przekazać na jakiś szczytny cel. Przodują w nich prośby o kredki, zeszyty i inne przybory szkolne dla świetlic środowiskowych, karmę, miski i koce dla bezdomnych zwierząt ze schronisk czy niewielkie pieniądze wrzucane do puszki trzymanej przez świadka, które następnie trafiają na konto jakiejś fundacji.

Wśród rzeczy, które narzeczeni chętnie otrzymaliby od bliskich znajdują się również bardziej osobiste drobiazgi – butelka dobrego wina dla smakoszy trunków, słodycze dla łasuchów, książka dla miłośników literatury, film na DVD lub voucher do kina dla amatorów szklanego i wielkiego ekranu, świeczki dla romantyków czy karnet na kolację w dowolnej restauracji dla ciekawych nowych smaków.

Wszystko wedle gustu, zainteresowań, potrzeb i fantazji. I wcale nie trzeba się obawiać, że zaproszeni prośbę potraktują jako nietakt, nic przecież w wyrażaniu własnych pragnień nie jest niegrzecznego.

 

(AR)

najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...